سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نمایش وضعیت در یاهو

قالب وبلاگ

تاریخ : سه شنبه 89/12/3 | 2:37 عصر | نویسنده : دیدن صفحه اصلی وبلاگ

سوار کاری در درمان اوتیسم موثر استمحققان اعلام کردند: کودکانی که به اوتیسم مبتلا هستند، احتمالا بتوانند با یک برنامه سوارکاری ملایم تا حدی به درمان بیماری خود کمک کنند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، براساس نتایج حاصل از بررسی محققان آمریکایی، یک برنامه سوار کاری هفته‌ای برای اولین بار برای کودکان مبتلا به اوتیسم انجام شد.

در این برنامه، کودکان هفته‌ای یکبار به نزد پزشک مربوطه می‌روند و او مدت زمان سوارکاری و چگونگی آن را توضیح می‌دهد. در این روش بیمار همراه با یک سوارکار ماهر به سوارکاری می‌پردازد.

در این رابطه محققان اظهار داشتند: به نظر می‌آید این روش به دلیل ارتباط عمیقی که با اسب و اسب سوارکاری برقرار می‌کنند بسیار کارآمد و موثر باشد.

براساس این گزارش، سوارکاری باعث می شود تا اعتماد به نفس کودکان و مهارت‌های گفتاری آنها بهبود یابد. این امر به دلیل این که اکثر کودکان مبتلا به اوتیسم معمولا حرف نمی‌زنند، بسیار مفید است.

همچنین سوارکاری و ارتباط با اسب به کودک، نحوه ارتباط بدون کلامی را نیز یاد می‌دهد و می‌تواند به کودک نشان دهد هر حرکتی که او انجام می‌دهد، عکس‌العملش را بلافاصله می‌بیند  • دانلود فیلم
  • پیچک