سفارش تبلیغ
سرور اختصاصی
سرور اختصاصی

نمایش وضعیت در یاهو

قالب وبلاگ

تاریخ : پنج شنبه 91/12/3 | 2:56 عصر | نویسنده : دیدن صفحه اصلی وبلاگ
محدودیت‌های 20 ساله افزایش جمعیت لغو شد
با تصویب اصل ماده واحده لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت خانواده ضمن لغو محدودیت‌های 20 ساله افزایش جمعیت مرخصی نه ماهه به مادران و مرخصی تشویقی دو هفته‌ای به همسران لازم الاجرا شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 2 اسفند) با تصویب اصل ماده واحده لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده موافقت کردند.

براین اساس از تاریخ لازم الجرا شدن این قانون کلیه محدودیتهای مقرر در قانون تنظیم جمعیت و خانواده مصوب 1372 و اصلاحات آن و سایر قوانین که براساس تعداد فرزند برای والدین شاغل یا فرزندان آنان ایجاد شده است لغو می‌گردد.

هم چنین دولت می‌تواند هر 5 سال یک بار با توجه به سرشماری‌های عمومی نفوس ترکیب جمعیتی و شاخص‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و با رعایت شاخص‌های مندرج در قوانین برنامه 5 ساله با ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی نسبت به برقراری امتیازات یا ایجاد محدودیت‌ها براساس تعداد فرزندان اقدام نماید. در ادامه مرخصی زایمان مادران به 9 ماه افزایش می‌یابد و همسر آنان نیز از دو هفته مرخصی اجباری(تشویقی) برخوردار می‌شود.

این قانون به مادرانی که سن فرزند آنان به 9 ماهگی نرسیده است تسری می‌یابد و مادر می‌تواند تا سن 9 ماهگی نوزاد از مرخصی زایمان استفاده نماید. پس از اظهار نظر موافقان و مخالفان نمایندگان با 155 رای موافق، 5 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر با تصویب اصل ماده واحده و اصل این لایحه موافقت کردند.  • دانلود فیلم
  • پیچک