سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

نمایش وضعیت در یاهو

قالب وبلاگ

تاریخ : سه شنبه 92/5/22 | 12:58 عصر | نویسنده : دیدن صفحه اصلی وبلاگ

طرح درمان در آسیب شناسی گفتار و زبان

نویسندگان: ک. لندیس، ج. وندر، آ. ای. جُنگسما- مترجمان: سیما شیرازی، مامک جولایی، اکبر دارویی

شابک: 6-38-5635-600-978

ناشر:انتشارات سرافراز- کرج رجایی شهر- بلوار مؤذن شرقی- روبروی بانک ملی دانشگاه آزاد- تلفن: 4421595

کتاب درمان لکنت زبان برای آن دسته از آسیب شناسان گفتار و زبانی نوشته شده است که مایل به ارایه ی خدمات درمانی جامع و مبتنی بر علوم بالینی به افراد دارای اختلالات گفتار و زبان می باشند. در این کتاب طرح های درمانی مناسب برای شایع ترین و مطرح ترین اختلالات گفتار و زبان، مطرح شده است. مطالب این کتاب نه تنها مناسب آموزش گفتاردرمانگران مبتدی است و نگاهی فراگیر در امر درمان به ایشان می بخشد، بلکه یادآوری نیز برای گفتاردرمانگران قدیمی تر است، و در مجموع کمک شایانی در امر درمان برای کلیه گفتار درمانگران فراهم می سازد. در تمام فصول این کتاب، اهداف درمانی به خوبی و در یک جمع بندی کلی پیش روی گذاشته می شودو سپس همین اهداف، به اهداف کوتاه مدت تبدیل می شود. اهداف با صراحت کامل بیان شده و از کلی گویی و طرح اهداف مبهم دوری شده و در نتیجه نتایج به دست آمده قابل اندازه گیری است.

 

PostHeaderIcon درمان کامل لکنت

نام کتاب : درمان کامل لکنت

نویسنده: فیلیپ ج. روبرتس، مترجم: جمشید پورقریب

شابک: 6-95-7537-964

ناشر: انتشارات رشد- چاپ دوم، 1387

مرکز فروش : انتشارات رشد، تهران خیابان انقلاب، روبروی در اصلی دانشگاه تهران

در این کتاب، در بخش نخست، شالوده های نظری مربوط به لکنت در چهار فصل بحث و بررسی شده است. سپس در بخش دوم با ارائه 30 تمرین، هم یک الگوی گفتاری در اختیار فرد دارای لکنت قرار می دهد و هم به تغییر رفتارها و نگرش های فرد دارای لکنت می پردازد.در بخش سوم درمان کودکان دارای لکنت را در سه فصل شرح می دهد. نویسنده در پایان هر بحث منابعی را در اختیار خوانندگان قرار می دهد که در صورت نیاز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنند. در این کتاب جنبه های پیچیده و فنی تولید گفتار به زبان ساده نوشته شده است تا همگان بتوانند از آن استفاده کنند. تمرین های ارائه شده به گونه ای هستند که به راحتی می توان آن ها را اجرا نمود.

 

PostHeaderIcon مقابله با لکنت(سرگذشت دانشمندی که خود دچار لکنت است)

نویسنده: فردریک پمبرتن موری

مترجمان: زهرا سلیمانی، آذر مهری، علی حیدری و مهدی دستجردی کاظمی

شابک: 964-7475-56-X

انتشارات: جوانه رشد –تهران-1387

فروشگاه: انتشارات رشد، تهران خیابان انقلاب، روبروی در اصلی دانشگاه تهران

نویسنده کتاب خود مبتلا به لکنت بوده و در زمینه لکنت خود متخصصان مشهوری را از نزدیک دیده و برنامه های درمانی آنان را به طور مستقیم تجربه کرده است. وی این تجربیات را به صورت داستان و با قلم شیوا نگاشته است.دربین ماجراهای زندگی خود به نکات ارزشمندی اشاره کرده که برای مبتلایان لکنت و خانواده هایشان و نیز آسیب شناسان گفتار و زبان از جهات گوناگون بسیار سودمند است.

با مطالعه کتاب می توان شناخت کاملی از سختی ها و دشواری هایی که این افراد با آن دست به گریبانند،  به دست آورد و شیوه های اجتناب از موقعیتهایی را آموخت که با لکنت همراه هستند. هم چنین می توان با برخی از رایج ترین نظریه ها و شیوه های درمانی در این زمینه آشنا شد.

تشریح کلیه روش ها و برنامه های درمانی موجود که این نویسنده پر تلاش در سراسر زندگانی پر فراز و نشیب خویش در جستجوی آن ها سفرها و سختی های بسیاری را تحمل کرده، می تواند مردمان درد آشنا را از تکرار تجربه های طاقت فرسای او بی نیاز کند. در عین حال اشاره به نکته های بسیار ظریف از تدابیر درمانی موجود، بینش و اشراف بسیار ارزنده ای به درمان جویان و درمان گران در این زمینه به دست می دهد.

 

PostHeaderIcon بلع و اختلالات آن

نویسندگان: آ.ل. پرلمن،ک. شولز-دلریو

مترجمان: فاطمه درخشنده - علی باریک رو - زهرا یزدانی

شابک:  3 -96-2542-964-978

ناشر: راه کمال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

تلفن مرکز پخش: 09123591443             تلفن مرکز فروش:  03116685764

 

این کتاب ترجمه فصل هایی از کتاب ارزشمند Deglutition and its disorders  می باشد که به بحثی جامع در ارتباط با آناتومی، فیزیولوژی، راه های تشخیص بالینی و مدیریت درمان در اختلالات بلع می پردازد و ذهن خواننده را با علل شایع اختلالات بلع در مراجعه کنندگان به درمانگاه های گوارش، نورولوژی و گوش و حلق آشنا می سازد.با توجه به این که نویسندگان این کتاب پرفسور آدرین پرلمن، دکترای آسیب شناسی گفتار و دکتر کنرادشولز دلریو متخصص بیماری های داخلی هستند، مخاطبین آن می توانند دانشجویان رشته های مختلف پزشکی و پیراپزشکی یا به عبارت بهتر اعضای تیم درمانی دشواری بلع (دیسفاژی) شامل گاستروانترولوژیست، اتولارینگولوژیست، رادیولوژیست، روانپزشک، پولمونولوژیست، دندان پزشک، متخصص تغذیه و آسیب شناس گفتار باشند. بر اساس اطلاعات موجود، این کتاب نخستین کتاب در زمینه اختلال در بلع به زبان فارسی می باشد.

 

PostHeaderIcon فرهنگ مصور جمله ها (مکمل فرهنگ مصور همخوان ها)

 

مؤلف: رویا شفیعی  ( آسیب شناس گفتار و زبان )

تصویرگر:سونا خوش خبری خامنه

ناشر:انتشارات آموزش نوآموز

آدرس : خ ولی عصر - بالاتر از طالقانی - خ دمشق - خ برادران مظفر -پ 186
تلفن : 88904006

شابک: 9-06-5819-600-978

این کتاب حاوی تصاویری برای تکرار و تمرین 22 همخوان زبان فارسی در سطح جمله ها می باشد. یعنی، علاوه بر این که یک آوای خاص در سطح کلمه قابل بیان و تمرین است، وجود تصویرهای هدفمند در این کتاب این امکان را می دهد که پس از آموزش های تخصصی توسط گفتار درمانگر، صدای یادگرفته شده در قالب جمله های متنوع و متعدد تکرار و تمرین شود. تصویر های کتاب به نحوی طراحی شده اند که مورد علاقه کودکان بوده و مانع از خستگی آنان شود. جمله های پیشنهادی در انتهای هر قسمت نیز راهنمای مناسبی جهت تسهیل استفاده از کتاب است. استفاده از این کتاب برای آسیب شناسان گفتار وزبان، متخصصان تربیت شنیداری، مادران و پدران، آموزگاران مدارس استثنایی و مربیان پیش دبستانی مفید خواهد بود.

 

PostHeaderIcon کاربرد ویدیو فلوروسکوپی در تشخیص بد عملکردی کامی-حلقی

مؤلفین: فاطمه درخشنده، کوثر باغبان

 

شابک: 6-004-273-600-978

ناشر: علم قلم

 

مرکز فروش: تهران - میرداماد، میدان مادر، خیابان شهید شاه نظری، دانشکده توانبخشی، واحد انتشارات

 

ویدیو فلوروسکوپی از جمله ابزارهای پرکاربرد در ارزیابی و تشخیص بیماران دارای بدعملکردی دریچه کامی- حلقی می باشد که هم در انتخاب نوع تکنیک جراحی ثانویه کام و هم در تایید یافته های ادراکی می تواند مفید و کمک کننده باشد. متاسفانه باید اذعان داشت که این سیستم ارزیابی تا کنون در کشور ما برای بررسی دریچه کامی- حلقی مورد توجه قرار نگرفته است و بیماران بدون اینکه مورد بررسی مستقیم ساختار دریچه کامی- حلقی قرار گیرند وارد چرخه درمان شده، انواع اقدامات درمانی از قبیل جراحی های مختلف، پروتزهای گفتاری و یا تمرینات گفتاردرمانی برایشان در نظر گرفته می شود. مؤلفین با توجه به اهمیت کاربرد این ابزار و نیز موجود نبودن هیچ گونه کتاب راهنما یا دستورالعملی به زبان فارسی ، این مجموعه را به مخاطبان شامل رادیولوپیست ها، آسیب شناسان گفتار و زبان، جراحان رشته های مختلف و تمام افراد درگیر در تیم ارزیابی و درمان بیماران شکاف لب و کام تقدیم نموده اند.

 

PostHeaderIcon صدا و درمان اختلالات صدا

 

نویسندگان: دانیل ر. بون - استفن ک. مک فارلین - شلی ل. وُن برگ   مترجم: جمشید پورقریب

 

شابک: 4-72-2802-964

مرکز فروش: تهران خیابان انقلاب، روبروی در اصلی دانشگاه تهران، انتشارات رشد

 

بعید به نظر می رسد آسیب شناس گفتار و زبانی در دنیا وجود داشته باشد که دکتر دانیل ر. بون را نشناسد یا دست کم یکی از کتاب های او را درباره جنبه ی ویژه ای از صدا نخوانده باشد.این کتاب که ترجمه جدیدترین چاپ ( چاپ هفتم) کتاب صدا و درمان انواع اختلالات صدا اثر دانیل بون و همکاران اوست، حاصل تلاش صدها پژوهشگر، متخصص و اهل فن را در زمینه صدا، در اختیار متخصصان و علاقه مندان می گذارد. در این کتاب، از نگاه آسیب شناس گفتار و زبان به اختلالات صدا و درمان آن نگریسته و جنبه های گوناگون این اختلالات با آموزش به بیمار یا اطرافیان او درمان می شود.خواندن این کتاب همچنین برای پزشکان، روانشناسان، سخنرانان، استادان دانشگاه، خواننده ها، مجریان، هنرمندان، آموزگاران، مربیان ورزش، ورزشکاران، و در یک کلام، همگان مفید است. زیرا همه به صدا و آن هم صدای خوب نیازمندند!

PostHeaderIcon معرفی کتاب

PostHeaderIcon آموزش زبان به کودکان کم شنوا

نویسندگان: سایه طاهباز، آسیب شناس گفتار و زبان- فاطمه فلاح: مربی کودکان کم شنوا

شماره ‏شابک: ‏?978-600-92295-6-7

ناشر: انتشارات گیسا-تهران-1391

قیمت پشت جلد: 130000 ریال

تلفن برای دسترسی به کتاب: 22668231  - 0912

0912 20 60 948 

مجموعه پیش رو به منظور کمک به مربیان و والدین کودک کم شنوا برای فراهم نمودن محیط زبانی و گفتاری غنی و همچنین تعمیم مهارت های مختلف زبانی و گفتاری به زندگی روزمره گردآوری شده است. این مجموعه سه بخش را شامل می گردد؛ بخش اول «مجموعه همخوان ها»، بخش دوم «مجموعه افعال» و بخش سوم «مجموعه موقعیت های مربوط به حروف اضافه».

در بخش اول یعنی مجموعه همخوان ها واژگان در دو طبقه واجشناختی و دستوری طبقه بندی شده اند. در بخش دوم به ذکر نمونه هایی از افعال پرداخته ایم که در دو طبقه «افعال بسیط» و «افعال عبارات و اصطلاحات مرکب» طبقه بندی شده اند. بخش سوم این مجموعه نیز شامل مجموعه موقعیت های مربوط به حروف اضافه می باشد که به شرح فعالیت ها و ارائه مثال هایی برای چهار حرف اضافه «به»، «از»، «برای» و «با» پرداخته است.

با توجه به اینکه این مجموعه نمونه های زبانی و گفتاری غنی ای را فراهم نموده است، آسیب شناسان گفتار و زبان می توانند در درمان سایر اختلالات زبانی و گفتاری نیز از آن استفاده کنند.    

 

PostHeaderIcon تشخیص و درمان اختلالات ارتباطی در شکاف کام

نویسندگان: سالی ج. پیترسون-فالزون، مری ا. ھاردین-جونز، مایکل پی. کارنل

مترجمین: سارا حیدری، پیمان زمانی، سمیه ھمتی فر، حسین باقری پور

شابک: 8-003-281-600-978

ناشر:اهواز - انتشارات کردگار - 1391

اهواز - امانیه - نبش سقراط غربی - مجتمع اقبال - واحد 10  تلفن: (0611کد اهواز) 3339198 و 33651850

کودکان مبتلا به شکاف کام از همان بدو تولد با این ناهنجاری به دنیا آمده و به دلیل آشکار بودن این مسئله، به سرعت شناسایی می شوند. اکثر والدین با دیدن ظاهر کودک خود دچار شوک می شوند اما خیلی زود درصدد برآمده تا به هر شکل ممکن، مشکل کودک خود را رفع نمایند. کودکان مبتلا به شکاف کام، اختلالات مختلفی از جمله اختلالات تغذیه ای، ارتباطی و ... را تجربه می کنند. اقدام به موقع جهت رفع هریک از این مشکلات می تواند هرچه بیشتر در نوتوانی این کودکان مؤثر باشد. بسیاری از والدین به علت عدم آشنایی با روند درمان های جراحی و توانبخشی کودکان مبتلا به شکاف کام دچار سردرگمی و بلاتکلیفی شده و گاهی عدم راهنمایی صحیح توسط متخصصین و درمانگران باعث وارد آمدن هزینه های اضافی به خانواده ها می شود.

در این مجموعه، بخش 3 (فصل های 12 - 7) را که به مباحث "تشخیص، ارزیابی و درمان اختلالات ارتباطی در شکاف کام "می پردازد، با ترجمه ای روان و با رعایت امانت داری متن اصلی به تحریر درآمده است.

این کتاب برای درمانگرانی تألیف شده که به دوره بازآموزی در زمینه شکاف کام و ناهنجاری های جمجمه ای صورتی مرتبط، نیاز دارند. کتاب گفتار شکاف کام برای اساتید دوره کارشناسی و دانشجویان رشته گفتاردرمانی، به ویژه دانشجویانی که تصمیم دارند به طور خاص در زمینه تشخیص و درمان بیماران مبتلا به شکاف فعالیت کنند نیزمفید خواهد بود.

 

PostHeaderIcon رشد گفتار و زبان در کودکان فارسی زبان

پژوهشگرونویسنده: ناهید جلیله وند

شابک:976005510621

ناشر: نشر دانژه، تلفن:  88846148- 88842543

مرکز پخش:انتشارات دانشکده توانبخشی- تهران- میرداماد -میدان مادر - خیابان شهید شاه نظری - دانشکده توانبخشی

این کتاب حاصل بررسی نمونه های گفتار  دو کودک فارسی زبان از 12 تا 60 ماهگی است که در چهار فصل تنظیم شده است. در فصل یکم ارتباط گفتار و زبان و تئوری فراگیری زبان توضیح داده می شود. نویسنده در فصل های دیگر، روش شناسی و ویژگی های گفتار و زبان، اسم، فعل، ضمیر، پرسش واژه ها و انواع گفته ها و جمله ها و طول گفته در کودکان مورد مطالعه را گزارش کرده است و در آخر ویژگی های مشترک گفتار و زبان به همراه یک چک لیست از این ویژگی ها را ارائه می نماید. امید است این گزارش پژوهشی مورد استفاده آسیب شناسان گفتار و زبان، روان شناسان کودک، زبان شناسان و مربیان قرار گیرد.

 

PostHeaderIcon بیش فعالی و نقص در توجه در نوجوانان، راهبردهایی برای آموزش مبتلایان در دوره راهنمایی و دبیرستان

نویسنده: کلر ب. جونز

مترجم: سوسن غفاری

شابک: 1-102-519-964-978

ناشر: انتشارات اندیشمند-تلفن: 66952617

مراکز پخش: انتشارات دانشکده توانبخشی- تهران- میرداماد -میدان مادر - دانشکده توانبخشی

                آدینه بوک به نشانی: http://www.adinebook.com

اختلال نقص در توجه که ممکن است با بیش فعالی نیز همراه بوده یا بدون آن دیده شود، محدود به دوران کودکی نیست و می تواند در تمام عمر زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته نویسنده شیوع این اختلال در حدی است که هر معلمی در دوران تدریس  حتما با افراد مبتلای به آن در کلاس خود سروکار خواهد داشت.در این کتاب روش های دقیقی معرفی شده اند که نه تنها برای دانش آموزان مبتلا به ADD/ADHD که برای تمام هم کلاسی های آنان نیز قابل استفاده است. خانم جونز معتقد است:"پاسخ به نیاز های یک کودک مبتلا به کمبود توجه در کلاس، پاسخ به نیازهای سایر کودکان آن کلاس است."

مطالعه این کتاب به والدین نوجوانان بیش فعال و تمامی دبیران دوره های راهنمایی و دبیرستان پیشنهاد می شود.

PostHeaderIcon تکامل شناخت و زبان در کودکان

نویسندگان : john Oetes  وAndrrew Grayson

مترجمان : تکتم مالکی شاه محمود- پروین نعمتی –آذر مهری –فرهاد سخایی

شابک : ISBN: 978-600-6331-03-4

انتشارات: مشهد –انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد

نوبت چاپ: چاپ اول –تابستان 1390

این کتاب یکی از کتاب های سری چهار جلدی است که در حوزه رشد و تکامل کودکان در دانشگاه Openتدریس شده و مقدمه ای جهت معرفی مفاهیم اصلی، نظریه ها، موضوعات جدید، شواهد و آزمایش های تحقیقاتی در حوزه رشد به آسیب شناسان گفتار و زبان، زبانشناسان و دانشجویان روانشناسی رشد به حساب می آیند.

کتاب حاضر در 8 فصل تدوین شده که جنبه های کلیدی رشد زبان و شناخت را از دوران نوزادی تا کودکی و نوجوانی مورد بررسی قرار داده و دارای نقطه نظراتی گسترده در این زمینه هاست. مطالعه آن درکی نوین نسبت به مفاهیم مختلف رشد شناختی و زبانی کودک، از معماری ذهن و عملکرد فکر گرفته تا پایه های فرهنگی و اجتماعی یادگیری را ایجاد می کند. فصول کتاب شامل موارد زیر است:

مقدمه : چشم اندازی بر رشد شناختی و زبانی

فصل 1: بازنمایی طبقه بندی اولیه  مفاهیم

 فصل 2: اولین کلمه ها

فصل 3: مغز و رشد شناختی

فصل 4: رشد درک گرامر در کودکان

فصل 5: عملکردهای اجرایی در دوران کودکی : رشد و اختلالات آن ها

فصل 6: درک افکار

فصل 7: تفکر علمی و ریاضیاتی

فصل 8: چشم انداز اجتماعی - شناختی نسبت به یادگیری و رشد شناختی
تاریخ : چهارشنبه 91/11/25 | 4:22 عصر | نویسنده : دیدن صفحه اصلی وبلاگ

تشخیص و درمان اختلالات ارتباطی در شکاف کام

نویسندگان: سالی ج. پیترسون-فالزون، مری ا. ھاردین-جونز، مایکل پی. کارنل

مترجمین: سارا حیدری، پیمان زمانی، سمیه ھمتی فر، حسین باقری پور

شابک: 8-003-281-600-978

ناشر:اهواز - انتشارات کردگار - 1391

اهواز - امانیه - نبش سقراط غربی - مجتمع اقبال - واحد 10  تلفن: (0611کد اهواز) 3339198 و 33651850

کودکان مبتلا به شکاف کام از همان بدو تولد با این ناهنجاری به دنیا آمده و به دلیل آشکار بودن این مسئله، به سرعت شناسایی می شوند. اکثر والدین با دیدن ظاهر کودک خود دچار شوک می شوند اما خیلی زود درصدد برآمده تا به هر شکل ممکن، مشکل کودک خود را رفع نمایند. کودکان مبتلا به شکاف کام، اختلالات مختلفی از جمله اختلالات تغذیه ای، ارتباطی و ... را تجربه می کنند. اقدام به موقع جهت رفع هریک از این مشکلات می تواند هرچه بیشتر در نوتوانی این کودکان مؤثر باشد. بسیاری از والدین به علت عدم آشنایی با روند درمان های جراحی و توانبخشی کودکان مبتلا به شکاف کام دچار سردرگمی و بلاتکلیفی شده و گاهی عدم راهنمایی صحیح توسط متخصصین و درمانگران باعث وارد آمدن هزینه های اضافی به خانواده ها می شود.

در این مجموعه، بخش 3 (فصل های 12 - 7) را که به مباحث "تشخیص، ارزیابی و درمان اختلالات ارتباطی در شکاف کام "می پردازد، با ترجمه ای روان و با رعایت امانت داری متن اصلی به تحریر درآمده است.

این کتاب برای درمانگرانی تألیف شده که به دوره بازآموزی در زمینه شکاف کام و ناهنجاری های جمجمه ای صورتی مرتبط، نیاز دارند. کتاب گفتار شکاف کام برای اساتید دوره کارشناسی و دانشجویان رشته گفتاردرمانی، به ویژه دانشجویانی که تصمیم دارند به طور خاص در زمینه تشخیص و درمان بیماران مبتلا به شکاف فعالیت کنند نیزمفید خواهد بود.

رشد گفتار و زبان در کودکان فارسی زبان

پژوهشگر و نویسنده: ناهید جلیله وند

شابک:976005510621

ناشر: نشر دانژه، تلفن:  88846148- 88842543

مرکز پخش:انتشارات دانشکده توانبخشی- تهران- میرداماد -میدان مادر - خیابان شهید شاه نظری - دانشکده توانبخشی

این کتاب حاصل بررسی نمونه های گفتار  دو کودک فارسی زبان از 12 تا 60 ماهگی است که در چهار فصل تنظیم شده است. در فصل یکم ارتباط گفتار و زبان و تئوری فراگیری زبان توضیح داده می شود. نویسنده در فصل های دیگر، روش شناسی و ویژگی های گفتار و زبان، اسم، فعل، ضمیر، پرسش واژه ها و انواع گفته ها و جمله ها و طول گفته در کودکان مورد مطالعه را گزارش کرده است و در آخر ویژگی های مشترک گفتار و زبان به همراه یک چک لیست از این ویژگی ها را ارائه می نماید. امید است این گزارش پژوهشی مورد استفاده آسیب شناسان گفتار و زبان، روان شناسان کودک، زبان شناسان و مربیان قرار گیرد.

تکامل شناخت و زبان در کودکان

نویسندگان : john Oetes  وAndrrew Grayson

مترجمان : تکتم مالکی شاه محمود- پروین نعمتی –آذر مهری –فرهاد سخایی

شابک : ISBN: 978-600-6331-03-4

انتشارات: مشهد –انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد

نوبت چاپ: چاپ اول –تابستان 1390

این کتاب یکی از کتاب های سری چهار جلدی است که در حوزه رشد و تکامل کودکان در دانشگاه Openتدریس شده و مقدمه ای جهت معرفی مفاهیم اصلی، نظریه ها، موضوعات جدید، شواهد و آزمایش های تحقیقاتی در حوزه رشد به آسیب شناسان گفتار و زبان، زبانشناسان و دانشجویان روانشناسی رشد به حساب می آیند.

کتاب حاضر در 8 فصل تدوین شده که جنبه های کلیدی رشد زبان و شناخت را از دوران نوزادی تا کودکی و نوجوانی مورد بررسی قرار داده و دارای نقطه نظراتی گسترده در این زمینه هاست. مطالعه آن درکی نوین نسبت به مفاهیم مختلف رشد شناختی و زبانی کودک، از معماری ذهن و عملکرد فکر گرفته تا پایه های فرهنگی و اجتماعی یادگیری را ایجاد می کند. فصول کتاب شامل موارد زیر است:

مقدمه : چشم اندازی بر رشد شناختی و زبانی

فصل 1: بازنمایی طبقه بندی اولیه  مفاهیم

 فصل 2: اولین کلمه ها

فصل 3: مغز و رشد شناختی

فصل 4: رشد درک گرامر در کودکان

فصل 5: عملکردهای اجرایی در دوران کودکی : رشد و اختلالات آن ها

فصل 6: درک افکار

فصل 7: تفکر علمی و ریاضیاتی

فصل 8: چشم انداز اجتماعی - شناختی نسبت به یادگیری و رشد شناختی

بیش فعالی و نقص در توجه در نوجوانان، راهبردهایی برای آموزش مبتلایان در دوره راهنمایی و دبیرستان

نویسنده: کلر ب. جونز

مترجم: سوسن غفاری

شابک: 1-102-519-964-978

ناشر: انتشارات اندیشمند-تلفن: 66952617

مراکز پخش: انتشارات دانشکده توانبخشی- تهران- میرداماد -میدان مادر - دانشکده توانبخشی

                آدینه بوک به نشانی: http://www.adinebook.com

اختلال نقص در توجه که ممکن است با بیش فعالی نیز همراه بوده یا بدون آن دیده شود، محدود به دوران کودکی نیست و می تواند در تمام عمر زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.به گفته نویسنده شیوع این اختلال در حدی است که هر معلمی در دوران تدریس  حتما با افراد مبتلای به آن در کلاس خود سروکار خواهد داشت.در این کتاب روش های دقیقی معرفی شده اند که نه تنها برای دانش آموزان مبتلا به ADD/ADHD که برای تمام هم کلاسی های آنان نیز قابل استفاده است. خانم جونز معتقد است:"پاسخ به نیاز های یک کودک مبتلا به کمبود توجه در کلاس، پاسخ به نیازهای سایر کودکان آن کلاس است."

مطالعه این کتاب به والدین نوجوانان بیش فعال و تمامی دبیران دوره های راهنمایی و دبیرستان پیشنهاد می شود.

مقابله با لکنت(سرگذشت دانشمندی که خود دچار لکنت است)

نویسنده: فردریک پمبرتن موری

مترجمان: زهرا سلیمانی، آذر مهری، علی حیدری و مهدی دستجردی کاظمی

شابک: 964-7475-56-X

انتشارات: جوانه رشد –تهران-1387

فروشگاه: انتشارات رشد، تهران خیابان انقلاب، روبروی در اصلی دانشگاه تهران

نویسنده کتاب خود مبتلا به لکنت بوده و در زمینه لکنت خود متخصصان مشهوری را از نزدیک دیده و برنامه های درمانی آنان را به طور مستقیم تجربه کرده است. وی این تجربیات را به صورت داستان و با قلم شیوا نگاشته است.دربین ماجراهای زندگی خود به نکات ارزشمندی اشاره کرده که برای مبتلایان لکنت و خانواده هایشان و نیز آسیب شناسان گفتار و زبان از جهات گوناگون بسیار سودمند است.

با مطالعه کتاب می توان شناخت کاملی از سختی ها و دشواری هایی که این افراد با آن دست به گریبانند،  به دست آورد و شیوه های اجتناب از موقعیتهایی را آموخت که با لکنت همراه هستند. هم چنین می توان با برخی از رایج ترین نظریه ها و شیوه های درمانی در این زمینه آشنا شد.

تشریح کلیه روش ها و برنامه های درمانی موجود که این نویسنده پر تلاش در سراسر زندگانی پر فراز و نشیب خویش در جستجوی آن ها سفرها و سختی های بسیاری را تحمل کرده، می تواند مردمان درد آشنا را از تکرار تجربه های طاقت فرسای او بی نیاز کند. در عین حال اشاره به نکته های بسیار ظریف از تدابیر درمانی موجود، بینش و اشراف بسیار ارزنده ای به درمان جویان و درمان گران در این زمینه به دست می دهد.
تاریخ : یکشنبه 90/7/24 | 9:52 صبح | نویسنده : دیدن صفحه اصلی وبلاگ

درمان مشکلات حسی و رفتار های تکراری در کودکان اتیستیک توسط روش ماساژ " کیگنگ "

این کتاب توسط :

 Silva, LMT, Schalock M., Ayres R., Bunse C., and Budden S

در انتشارات :

  American Journal of Occupational Therapy

 نوشته شده است.در این کتاب آورده شده است که با انجام این روش به مدت پنج ماه بهبود های قابل ملاحظه ای

در اختلالات یاد شده در کودکان اتیستیک مشاهده شده است.این تحقیق نشان داده است

که با استفاده از این ماساژرفتار ها و اختلالت  کاهش یافته و تست ها و ارزیابی های انجام شده

استاندارد اتیسم هم این بهبود ها را تایید می کند. درکودکانی که با این روش مورد درمان قرار گرفتند

پیشرفت های قابل ملا حظه ای در اختلالات حسی و رفتار های تکراری آنها دیده شد.

همچنین مهارتهای اجتماعی آنها نیز بهبود پیدا کرد.نویسندگان این کتاب علاوه بر تشریح این روش ادعا می کنند

که با این ماساژمی توان کارآیی سیستم عصبی در این کودکان را  بهبود بخشید.

به نقل از سایت :

 Healing Thresholds
تاریخ : شنبه 89/9/13 | 11:30 صبح | نویسنده : دیدن صفحه اصلی وبلاگ

autism اتیسم -آوتیسم -اوتیسم

autism اتیسم -آوتیسم -اوتیسم

اتیسم را درست ترو صحیح تر بشناسید از تعاریف قدیمی خارج شویدتا گمراه نشوید.
همانطور که علم هر روز پیشرفت می کند تعاریف و یافته های اندیشمندان هم در مورد علوم روانشناسی و روانپزشکی هر روز افزون می شود. پس تعریف اتیسم را از زبان روانپزشکانی که خود شان یا کودک اتیسم بودند بشنوید و روشهای درمانهای دارویی و ... را از آنها بیاموزید .
اتیسم
Autism
ترجمه و تدوین : مریم درخشیده
این کتاب راهنمای کاملی برای والدین وروانپزشکان و تمام افرادی که به هر نحوی با درمان اتیسم درگیرمی باشند.
در بخشی از این کتاب لیست از موارد تشخیصی افراد که روی طیف اتیسم هستند آمده است ولیست داروها و پرهیز های غذایی و هزاران مطلب ارزنده دیگر
انتشارات : فرشید، تلفن :021-88762875 
انتشارات رشد : تهران ، میدان انقلاب ،روبروی دانشگاه تهران
کرج – رجائی شهر ( گوهردشت ) خیابان اصلی ، بین خیابان دوم و سوم کتاب فروشی سروش
برای سایر شهر ها با شماره تلفن 021- 4431436 تماس بگیرید تا کتب با پست پیشتاز برایتان ارسال شود .
021-88762875----0261-4431436 : تلـفن 

  ایمیل : marben_2121@yahoo.com
تاریخ : یکشنبه 89/8/9 | 8:9 صبح | نویسنده : دیدن صفحه اصلی وبلاگ

دکتر برنارد ریملند

مولفین کتاب اتیسم با ترجمه مریم درخشیده شامل :

?-روانپزشک  مبارزه اتیسم دکتر برنارد ریملند. فرزند او مارک ریملند متولد 1954 است و از دوسالگی تشخیص اتیسم او محرز شد. او از متخصصین و محققین اتیسم در امریکاست و ی تحقیقات فراوانی در زمینه درمان و آموزش موثر در اتیسم انجام داد است .

 ?-خانم تمپل گراندین  روانپزشک آسپرگر امریکایی 

?- جیمز ب .آدامس : روانپزشکی که یک دختر بزرگسال اتیسم دارد و چندین سال  در مورد اتیسم در مراکز اتیسم امریکا مشغول بکار است.

?-استیفن ام ادلسون : روانپزشکی  که ?? سال است در مورد اتیسم تحقیق و کار می کند.

?-مترجم این کتاب نیز  یک پسر  آسپرگردارد.

 

 

 

 

اتیسم ? آوتیسم? اوتیسم AUTISM/

ترجمه و تدوین : مریم درخشیده

 

 

کودکان اتیسم خود را باور کنید تا آینده بتوانید آینده شاد و سودمندی برایشان فراهم کنید.

 

این کتاب آخرین روشهای درمانی برای کودکان اتیسم را بیان کرده است . پرهیز های غذایی وبیش از 54 نوع دارو مکمل های غذایی را به درج میزان اثر بخشی هریک بیان کرده است و بسیاری از موارد ضروری دیگر برای والدین و درمانکران و مربیان اتیسم.

مطالعه این کتاب هم برای والدین و درمانگران اتیسم و حتی روانپزشکان ضروری است تا با آخرین متد ها و دارو ها به مبارزه با اتیسم بروند.

در این کتاب لیست از موارد تشخیصی افرادی که در طیف اتیسم هستند آورده شده است . افراد طیف اتیسم کسانی هستند که احتمال اینکه فرزندانش با اتیسم بدنیا بیایند بسیار بیش از سایر افراد جامعه است.

چاپ اول/ قیمت:2500 تومان

مرکز پخش : تهران -انتشارات فرشید 021-88762875

انتشارات رشد : روبروی دانشگاه تهران تلفن:66498386-66962828

انتشارات جیحون:66404532

کرج-گوهر دشت بین خیابان سوم و چهارم اصلی کتاب فروشی سروش 0261-4453114

در شهرستان ها به کتاب فروشی های معتبرسفارش دهید.

 

 

 

در برابر راز اتیسم ? آوتیسم? اوتیسم 

 نویسنده : مریم درخشیده

                  

               افراد اتیستیک کارهای شگفت انگیزی می توانند انجام دهند.

                 آنان فضا ?فرصت و استقلال برای شکفتن می خواهند .

                 بیایید همه با هم این امکان را در اختیار آنان قراردهیم.

 

این کتاب سرگذشت زندگی کودک اتیسم ایرانی را ازبدو تولد تا سن هفت سالگی از زبان مادر بیان کرده است.

 همچنین چگونگی آموزش او و اینکه چگونه توانست استعداد کودکش را کشف کند .

او با نجات کودکش راهی را به تمام والدین این کودکان نشان می دهد . تلاش های فراوان وی در راه آموزش فرزندش اثری به یادمانی خلق کرده است.

در بخش دوم این کتاب نوشته های زیبای این کودک تحت عنوان انشاء چاپ شده است.

با مطالعه این کتاب به راحتی می توانید کودکان اتیسم را در خانواده یا اطرافیان تشخیص دهید .

 کمک های لازم برای درمانشان بیاموزید و از پیشرفت آنها لذت ببرید.با مطالعه این کتاب دیگر والدین نیاز به پرداخت هزینه های سنگین برای آموزش و مشاوره را نخواهند داشت.

مطالعه این کتاب را به خانواده ها ? روانشناسان ? روانپزشکان و درمانگران? معلمان مدارس و تمام هموطنان عزیزی که دوستدار نوابغ متفاوت هستند توصیه می کنیم. 

چاپ : اول/ قیمت : 3000تومان

مرکز پخش : در تهران

 انتشارات فرشید 021-88762875

انتشارات رشد : روبروی دانشگاه تهران تلفن:66498386-66962828

انتشارات جیحون:66404532

کرج-گوهر دشت بین خیابان سوم و چهارم اصلی کتاب فروشی سروش 0261-4453114

در شهرستان ها به کتاب فروشی های معتبرسفارش دهید .

                                  

گل بی کس

نویسنده : بنیامین غفاری

 

بنیامین غفاری متولد بهمن ماه 1376 (ه.ش) می باشد. وی کودکیست نابغه و متفاوت ? او با کلمات اندک حرف های بسیاری می زند.

گل بی کس اولین اثر داستانی این نویسنده ی خردسال تواناست.

در این کتاب نوشته ها و سروده های زیبا وی در سن هفت تا هشت سالگی آورده شده است.

بنیامین غفاری در مورد داستان گل بی کس می نویسد :

 

پس هر داستانی رمز و رازی پنهان است و هرکس با توجه به توان خود جهان هستی را درک می کند. پسر داستان چگونه می فهمد؟

بخوانید و لذت ببرید و متحیر شوید .

وجود و ظهور این نویسنده ی توانا را به ایران همیشه سر افراز تبریک و تهنیت می گوئیم.

 

چاپ: اول. قیمت : 1100تومان

انتشارات : فرشید- 021-88762875

                      انتشارات رشد : روبروی دانشگاه تهران تلفن:66498386-66962828

تهران :انتشارات جیحون:66404532

کرج-گوهر دشت بین خیابان سوم و چهارم اصلی کتاب فروشی سروش 0261-4453114           

در شهرستان ها به کتاب فروشی های معتبر سفارش دهید.


  • دانلود فیلم
  • پیچک